Sign In

Dyniowy Zakątek – warsztaty

Olszany 171, 58-150 Strzegom

Do Dyniowego Zakątka zapraszamy na warsztaty edukacyjne przez cały rok. W zimie zagroda jest ogrzewana tak, aby odwiedzający nas nie marzli. Przyjmujemy grupy z przedszkoli, szkół, seniorów czy domów dziennego pobytu oraz niepełnosprawnych.

 

Podczas zajęć opowiadamy o tym, jak cennym dla naszego zdrowia warzywem jest dynia oraz w jaki sposób my ją uprawiamy. Pokazujemy różne odmiany dyni i prowadzimy na ciekawe pogadanki. Na warsztatach kulinarnych, wspólnie z uczestnikami przygotowujemy smakowite wypieki z dynią oraz innymi warzywami, które uczestnicy zabierają do domu, jako pyszną pamiątkę z naszego zakątka. Produkty, które wykorzystujemy w kuchni na naszych warsztatach pochodzą z naszego gospodarstwa np: mąka z naszej pszenicy, jajka z naszego kurnika, ziemniaki z naszego pola, miód z naszej małej pasieki oraz owoce z naszego sadu. W ofercie mamy również zajęcia rękodzielnicze, podczas których wydrążamy dynię i przygotowujemy elementy dekoracyjne do domu.

Dyniowy Zakątek znajduje się w gospodarstwie z tradycjami, gdzie przed wojną jak i również po wojnie była i jest produkcja roślinna takich zbóż jak: pszenica, owies, jęczmień,kukurydza, rzepak jak również siejemy i zbieramy ziemniaki, buraki cukrowe i ostropest. Nasze gospodarstwo w swojej historii miało zróżnicowaną hodowlę zwierząt takich jak : konie , woły , owce i najdłużej hodowane krowy mleczne i świnie dlatego w sezonie jesienno- zimowym podczas brzydkiej pogody urozmaicamy nasz program w różne plebejskie konkursy: dojenie krowy oraz gry i zabawy z motywem dyniowym. W sezonie letnim oprowadzamy po naszych polach, gdzie rosną zdrowe płody rolne. Niebawem chcielibyśmy wraz z uczestnikami tłoczyć wspólnie oleje na zimno oraz zdrowe soki z różnych warzyw i owoców oraz zmielić ziarno na mąkę . Uwaga! Mamy jeszcze mnóstwo pomysłów 🙂
W zagrodzie Dyniowego Zakątka prowadzimy Rolniczy Handel Detaliczny, a nasze wyroby sprzedajemy w nowo powstałym sklepiku, który ma niezapomniany, dyniowy klimat!


 

 

Kategorie

Events Categories

Lokalizacja

Reviews are closed.

Facebook