Sign In

Kraszowicka Zagroda to gospodarstwo edukacyjne oraz agroturystyka w Świdnicy. Od 2015 mieszkają w nim kozy, owce, króliki i kury zielononóżki, a my – gospodarze w regionalnych strojach – pokazujemy dzieciom jak wyglądało życie na dawnej wsi polskiej, jak ludzie pracowali, jak wyglądały niegdyś sprzęty gospodarstwa domowego.

Opowiadamy o tradycjach i obrzędach wiejskich, prowadzimy edukację w formie kreatywnych warsztatów z tematyki ginących zawodów: garncarstwa, kowalstwa, tkactwa, wypieku podpłomyków, robimy Laleczki Dobrych Życzeń czyli słowiańskie motanki, zabawki z naturalnych materiałów, kukiełki teatralne w ramach Teatrzyku z Walizki, który to teatrzyk opowiada przy pomocy marionetek historie z naszego regionu. Staramy się ocalić od zapomnienia obrzędy świąteczne, promujemy rękodzieło – także dla dorosłych: haft, robótki szydełkowe, szycie ręczne, wyplatanie makram, filcowanie wełny, posługując się różnymi naturalnymi materiałami i hołdując zasadzie ponownego wykorzystania przedmiotów.

Od 2023 roku w Kraszowickiej Sokolarni hodujemy ptaki drapieżne, w tym sowy, które są częścią edukacji przyrodniczej. Nasze zajęcia kierowane są do dzieci od 8 roku życia, przez uczniów klas I-III szkoły podstawowej, ale także starszych, do dorosłych i seniorów.

Wszyscy uczestnicy warsztatów zabierają swoje prace ze sobą, a my mamy nadzieję, że zaraziliśmy ich pasją tworzenia.

Kategorie

Lokalizacja

Reviews are closed.

Facebook