Sign In

Sklep KŁOS powstał z inicjatywy lokalnych rolników i producentów żywności ekologicznej i rzemieślniczej, którzy za jego pośrednictwem chcieli dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Postanowili oni utworzyć Krótki Łańcuch Dostaw, którego ideą i zarazem naczelną zasadą jest skrócenie dystansu między producentem żywności a jego konsumentami. KŁOS jest wirtualnym przedłużeniem Bazaru Ekologicznego Krótka Droga, który od blisko dziesięciu lat stanowi miejsce handlu, spotkań i twórczej wymiany między rolnikami i producentami żywności a klientami bazaru. Bazar odbywa się jednak tylko raz w tygodniu dlatego też zrodziła się potrzeba umożliwienia częstszego zaopatrywania się w jego produkty. Naszą misją jest ułatwienie zakupów pełnowartościowej, lokalnej żywności.

Na przestrzeni lat Bazar Krótka Droga był organizowany w wielu miejscach. Jego klienci pamiętają jego początki w klubokawiarni Falanster i galerii Brzuch, później przeniósł się na ulicę Tęczową a potem Wiśniową. Dziś może pochwalić się swoim własnym miejscem, Pawilonem na Ryneczku Jemiołowa przy ulicy Grochowej 13.

Pawilon powstał w 2023 roku i podobnie jak sklep internetowy, jest również owocem współpracy rolników i producentów żywności z Krótkiego Łańcucha Dostaw Kłos.

Kategorie

Lokalizacja

Reviews are closed.

Facebook