Sign In

BIOslavic Garden

BIOslavic Garden to stary, klimatyczny Sad czereśniowy prowadzony z poszanowaniem natury przez miłośników przyrody, czereśni i zdrowego odżywiania. Karolinę – projektantkę graficzną i artystkę oraz Arka – programistę i finansistę.

Szukając spokoju oraz swojego miejsca na ziemi postanowili zostać rolnikami.
Zakupili stary Sad czereśniowy i wbrew zewnętrznym namowom aby stworzyć sad towarowy, zdecydowali się poprowadzić go po swojemu, w całkowicie inny sposób niż prowadzone są tradycyjne sady czereśniowe.
Uprawiają Sad już czwarty rok starając się aby nie zanikł jego niepowtarzalny, baśniowy klimat, a rosnące tam stare odmiany czereśni były zdrowe i zadbane w zgodzie z naturą. W związku z tym używają w uprawie naturalnych metod.
Jest to bardzo ciężka fizyczna praca, ale satysfakcja z tworzenia tak wyjątkowej przestrzeni jest jeszcze większa.
Para stworzyła linię unikatowych czereśniowych produktów bez dodatku konserwantów o nazwie “PRUNUSKI” – czipsy czereśniowe PRUNUSKI, tłoczone soki czereśniowe Prunuski oraz jedyne w swoim rodzaju dwa czereśniowe wina – słodkie Prunuski oraz musujące Prunuski Pet-nat wyprodukowane przy współpracy z Winnicą Celtica w Sobótce.
Swoje przetwory pakują w szklane butelki oraz kraftowe opakowania, a sprzedaż czereśni odbywa się w kartonowych pojemnikach.
W swoim Sadzie w sezonie letnim organizują pikniki połączone z samo-rwaniem owoców np. “Samorwanie na Rivanie”
w przyszłości planując również organizację imprez tematycznych.
 W 2022 r. BIOslavic Garden otrzymało Certyfikat Ślężańskiego Produktu Lokalnego, a w 2023 zostało przyjęte do grupy “Jest Alternatywa!” – zrzeszającej certyfikowanych producentów/rolników tworzących swoje produkty zgodnie z naturą.
W najbliższych sezonach Karolina i Arek stworzą kolejne zdrowe i innowacyjne produkty.”

Kategorie

Lokalizacja

Reviews are closed.

Facebook