Sign In

Winnica Silesian położona jest na Przedgórzu Sudeckim na Dolnym Śląsku i została założona w 2016 roku na obszarze 11 hektarów. Siedlisko winnicy znajduje się na południowo-zachodnim stoku na wysokości 230 m.n.p.m. na glebie granitowej, charakterystycznej dla tego terenu. W 2023 roku rozpoczęła konwersję ekologiczną.

Nazwa winnicy – Silesian – została zainspirowana regionem oraz rodzinną historią. Rodzina od pięciu pokoleń zajmuje się hodowlą koni, a po wojnie została odbudowana dzięki zakupie kilku klaczy rasy śląskiej (łac. Silesian). Winnica prowadzona jest przez trzy generacje rodziny Mazurków, którzy z pasją zajmują się produkcją wina. Winemakerem Winnicy Silesian jest Esben Madsen, zięć założyciela winnicy – Jarka Mazurka.

Siedzibą Winnicy jest XVII-wieczne przypałacowe gospodarstwo, winiarnia mieści się w zabytkowej stajni, a z sali degustacyjnej roztacza się imponujący widok na pole lawendy i padoki z końmi.

Specjalnością winnicy stały się regularnie organizowane winne pikniki, na których gotują najlepsi kucharze z całej Polski.

Winnica Silesian zdobyła już wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, a jej wina znajdują się w wielu renomowanych restauracjach w kraju i za granicą, w tym londyńskim Sketchu odznaczonym trzema gwiazdkami Michellin. Roter Riesling 2019 został doceniony w międzynarodowym konkursie Decanter, gdzie znalazł się w top 15 najwyżej ocenionych win pomarańczowych na świecie.

Do winnicy można dojechać pociągiem bezpośrednio z Wrocławia, a w odległości ok. 1 km od winnicy znajduje się ośrodek Biały Las, w którym oprócz bazy noclegowej i restauracji, serwującej dania na bazie wysokiej jakości lokalnych produktów, znajduje się ośrodek jeździecki z możliwością nauki jazdy konnej.

Kategorie

Lokalizacja

Reviews are closed.

Facebook