Sign In

Jagodowe pole – warsztaty

Kalno 19B 58-130 Żarów

Dzieci jak i dorośli znajdą ciekawą ofertę warsztatów na łonie natury połączoną z degustacją świeżych owoców konfitury i soków.

Warsztaty są inspiracją dla wszystkich którzy uczestniczą w debacie o stanie świadomości i działaniach jakie należy podjąć by pomóc kształtować dobre nawyki żywieniowe .Hasło warsztatów Zdrowe słodycze istnieją są alternatywą dla dropsów, cukierków, lizaków ,borówka nie plami nie brudzi języka można je zjadać prosto z krzaka. Poznacie jakie właściwości zdrowotne posiadają borówki a także jak zasadzić krzaczek borówki .

Sama wizyta na plantacji pozwoli przybliżyć to w jaki sposób rosną i dojrzewają borówki oraz ile pracy trzeba włożyć w pielęgnacje i zbiory. Zobaczą także fazy wzrostu od rośliny 1 rocznej po rośliny 7 letnie . W przerwie relaks na kocach w borówkach w tle szum wiatru i odgłosy ptaków.
Przynależymy także do lokalnej grupy działanie Szlakiem Granitu oraz do dziedzictwa kulinarnego Dolnego Śląska.

 

Jagodowe pole to plantacja borówki amerykańskiej powstała z pasji do ogrodnictwa i bycia w kontakcie z naturą. Na plantacji panuje bioróżnorodność co ma wpływ na wielkość plonów i smak samych owoców. Sami odchwaszczam,y a ręcznie koszenie traw następuje za pomocą kosiarek. Na terenie gospodarstwa powstał sklepik, w którym sprzedajemy swoje wyroby borówkowe są to: soki, octy, konfitury nie słodzone, dżemy, syropy, suszone borówki, herbaty z liści borówki w sezonie świeże owoce i słodkości z dodatkiem borówek .Owoce sprzedajemy w kobiałkach drewnianych, bądź papierowych pozostałe opakowanie to szkło .


 

Kategorie

Events Categories

Lokalizacja

Reviews are closed.

Facebook